Metal Plating - PokovováníInformace o společnosti Metal Plating, a.s.

Společnost Metal Plating, a.s. byla založena v roce 2004. Společnost pracuje s nejnovějšími technologiemi a zabývá se nanášením tenkých kovových vrstev na vodivé i nevodivé povrchy, přitom pro nanášení používá procesy na bázi fyzikálních přenosů ve vakuu. Nejedná se tedy o pokovení, které by využívalo chemických nebo elektrochemických procesů.

Celý proces pokovení je tedy maximálně efektivní a šetrný k životnímu prostředí. Vrstva kovu, která se nanáší je silná jen několik mikronů a není potřebné nanesení několika relativně silných vrstev různých kovů, jako se to dělá při galvanických metodách.

Z toho vyplývá například rozdíl při likvidaci starých výrobků, protože plastové výrobky s několikamikronovou vrstvičkou kovu lze po rozemletí dále přímo použít do recyklovaných plastů, zatímco galvanicky pokovené výrobky je nutno nejprve relativně silné kovové vrstvy zbavit. To má zásadní dopad na skryté náklady na likvidaci použitých výrobků, zejména v případech, kdy jejich likvidaci musí ze zákona zajistit výrobce, i na znečišťování životního prostředí při těchto činnostech.

Další významnou výhodou je to, že pro povrchovou úpravu plastových výrobků lze při nanášení ve vakuu použít s vynikajícím výsledkem nejen kovy, ale i slitiny, které nezpůsobují alergické reakce (viz. nabízené povrchové úpravy). Při galvanických metodách jsou z technologických důvodů často používány např. chrom a nikl, které mohou alergikům způsobit tzv. kontaktní ekzém. Při nanášení ve vakuu lze pro stejně působivý povrch použít např. mikroskopickou vrstvu hliníku nebo nerezovou slitinu, která nemá riziko pro alergiky.

Tenké kovové vrstvy nanášené ve vakuu mohou sloužit nejen jako povrchová úprava, ale mohou též vytvářet funkční vodivé vrstvy například pro ochranu elektronických systémů v nekovových pouzdrech proti vyzařování nebo vnikání elektromagnetického záření.

Pokud máte zájem o naše služby, kontaktujte nás a my Vám rádi zhotovíme vzorky pokovení Vašich výrobků a budeme s Vámi hledat i netradiční použití těchto služeb.


Rychlý kontakt

Metal Plating, a.s.
Tel.: +420 603 202 702
E-mail: info@metalplating.cz

Vytisknout stránku